Invisalign

Čo je Invisalign?
Invisalign je najpokročilejší systém priehľadných vyrovnávačov na svete.

Je vytvorený s cieľom vyčariť na vašej tvári úsmev, ktorý si zaslúžite.

Vyrovnávače používané v technológii Invisalign sú výnimočné najmä preto, že sú:

 • Snímateľné
 • Pohodlné
 • Takmer neviditeľné
Our Technology

Invisalign – snímateľný vyrovnávač

Vyrovnávače Invisalign sú vyrábané z materiálu SmartTrack, ktorý zlepšuje kontrolu nad pohybom zubov a sú vhodné na liečbu najrôznejších problémov vyrovnávania zubov, lebo:

 • Vyrovnávajú ako žiadne iné
  • Priehľadné vyrovnávače Invisalign využívajúce materiál SmartTrack môžu tvarovať váš úsmev s takou presnosťou, pohodlím a predvídateľnosťou
 • Sú vytvorené exkluzívne pre vaše ústa
  • Každá súprava vyrovnávačov je vyrobená na mieru použitím najmodernejšej technológie 3D tlače, ktorá posúva vaše zuby jemne, efektívne a presne
 • Ponúkajú plnohodnotnú účasť na priebehu liečby
  • Technológia Clin Check digitálne mapuje celý priebeh liečby Invisalignom, takže pacienti už na samotnom začiatku liečby vidia, ako ich úsmev bude vyzerať po jej skončení.
 

 

Postup liečby Invisalignom je priamočiary a technicky dôkladne prepracovaný

Dá sa rozdeliť do troch krokov:
 1. Po potvrdení vhodnosti liečby Invisalign lekárom sa vám urobia snímky tváre, röntgen skeletu a vykonajú sa digitálne skeny vášho zuboradia. Táto dokumentácia bude použitá na vytvorenie vášho vlastného liečebného plánu ClinCheck 3D.
 2. Po vyrobení série vyrovnávačov na mieru a ich odoslaní do našej ambulancie vám budú vyrovnávače poskytnuté, aby ste ich mohli nosiť každý deň a vymieňať ich doma podľa našich inštrukcií.
 3. Po skončení liečebného plánu, teda po aplikácii aj posledného vyrovnávača, budete mať úsmev, ktorý ste si želali a ktorý ste mohli vidieť pri simulácii výsledku liečby už na začiatku terapeutického procesu. Následne budete potrebovať tzv. retainery na zachovanie vášho nového úsmevu.

 

Váš život môže počas liečby normálne bežať ďalej, pretože systém Invisalign vykonáva svoju prácu diskrétne

 • Vyrovnávače môžete pohodlne nosiť odporúčaných 22 hodín denne. Vďaka snímateľnosti je jednoduché udržiavať ústnu hygienu a vychutnávať si jedlá, ktoré máte radi.
 • Počas liečby, keď si vyrovnávače vymieňate každý až každý druhý týždeň, budú ostatní pozorovať postupnú zmenu vášho úsmevu želaným smerom

Vyčaruj si nový úsmev za 60 sekúnd

Oskenuj QR kód na svojom iPhone, alebo klikni na odkaz SmileView pod QR kódom a premiestniš sa na stránku SmileView.
Urob si selfie a to sa premení na kúzlo tvojho nového úsmevu.

Časté otázky

 1. Čo je to Invisalign?

  Invisalign je prakticky neviditeľná pomôcka na vyrovnanie zubov a získanie úsmevu, o akom ste vždy snívali. Pomocou modernej počítačovej technológie 3D zobrazenia znázorní Invisalign celý váš plán liečby na základe plánu vypracovaného vaším lekárom – z východiskovej pozície až po konečnú žiadanú pozíciu zubov. Potom vám bude na mieru vyrobený rad priehľadných vyrovnávačov, špeciálne pre vaše zuby. Vyrovnávače pomaly posúvajú zuby. Každý vyrovnávač sa nosí približne dva týždne predtým, než sa vymení za ďalší z radu. Vyrovnávače postupne posúvajú zuby smerom do určenej konečnej pozície. Dobu trvania liečby Invisalignom určí váš poskytovateľ Invisalignu na základe vašich konkrétnych potrieb.

 2. Aké sú výhody Invisalignu?

  Vyrovnávače Invisalign sú takmer neviditeľné. Nikto si nemusí ani všimnúť, že ich nosíte. Invisalign takmer bezproblémovo zapadne do vášho každodenného života bez akéhokoľvek obmedzenia kontaktu s inými osobami. Vyrovnávače Invisalign sú snímateľné a prinášajú žiadanú flexibilitu pri jedení a pití – stačí ich len sňať. Vyrovnávače môžete sňať, aby ste si mohli bežným spôsobom umyť zuby a použiť dentálnu niť na získanie sviežeho dychu a zachovanie správnej ústnej hygieny. Na rozdiel od tradičných fixných zubných strojčekov Invisalign nemá žiadne kovové držiaky či drôty. To znamená, že vo väčšine prípadov strávite menej času nastavovaním v ordinácii lekára nastavovaním jednotlivých komponentov liečebného zariadenia. Invisalign navyše umožňuje zobraziť virtuálny plán a výsledok liečby ešte predtým, než začnete s liečbou, takže sa oboznámite s tým, ako by mali vaše zuby vyzerať po absolvovaní liečby.

 3. Je to nový spôsob vyrovnávania zubov?

  Zubní lekári a ortodontisti v minulosti roky úspešne používali snímateľné pomôcky. Vďaka použitiu 3D výpočtovej technológie spoločnosti Align Technology a možnostiam hromadného prispôsobenia potrebám pacientov môže byť systém Invisalign použitý na liečbu širokej skupiny pacientov, ktorí si želajú rovnejšie zuby. Jedinečný softvér ClinCheck umožňuje pacientom pozrieť si plán liečby od začiatku až po koniec vrátane predpokladaného výsledku liečby ešte pred jej samotným začiatkom.

 4. Koľko rokov má spoločnosť?

  Spoločnosť Align Technology, Inc., výrobca Invisalignu, bola založená v roku 1997.

 5. Aká stará je táto technológia?

  Dr. H.D. Kiesling si už v roku 1945 predstavoval, že jedného dňa moderné technológie umožnia používať rad pomôcok na vyrovnávanie zubov a na dosiahnutie ich posunutí v takom rozsahu, v akom je to potrebné na účely komplexnej ortodontickej liečby. Spoločnosť Align Technology premenila túto víziu na realitu. Pomocou modernej počítačovej technológie spoločnosť Align Technology vyrába Invisalign, rad priehľadných vyrovnávačov vyrobených na mieru. Pacient postupne nosí všetky vyrovnávače na pozvoľné posunutie zubov v hornom aj dolnom zuboradí.

 6. Koľko pacientov je liečených Invisalignom?

  Už viac ako 12 miliónov pacientov na celom svete bolo liečených Invisalignom. Počet úsmevov upravených Invisalignom rastie každý deň.

 7. Kde je Invisalign dostupný?

  Invisalign sa predáva prostredníctvom modelu priameho predaja vo viac ako 80 krajinách, konkrétne v USA, Kanade, Európe, Číne, Japonsku a Ázii a v krajinách oblasti Tichého oceánu, a prostredníctvom distribútorov v menších, rozvíjajúcich sa krajinách Európy, Blízkeho východu a Afriky (krajiny EMEA) a Latinskej Ameriky.

 8. Koľko stojí Invisalign?

  Rovnako ako v prípade iných typov ortodontickej liečby, cena za Invisalign je závislá od zložitosti vášho problému a priebehu liečby. Zvyčajne je cena je porovnateľná s tradičnými fixnými zubnými strojčekmi. V závislosti od závažnosti klinického stavu sa cena liečby Invisalignom zvyčajne pohybuje v rozmedzí od 2500 do 5000 €. Ak je však vyžadované len drobné posunutie zubov, cena môže začínať na úrovni 1300 €.

 9. Ako sa začína s Invisalignom?

  Dohodnite si návštevu u nás s odborníkom na čeľustnú ortopédiu a absolvujte úvodnú konzultáciu. Neváhajte a oslovte nás čo najskôr, najlepšie ešte dnes.

 10. Ako funguje Invisalign?

  Vyrovnávače Invisalign fungujú na princípe riadeného posúvania zubov. Na rozdiel od tradičných zubných strojčekov Invisalign nielenže riadi rozsah posúvania každého vyrovnávača, ale aj čas posúvania. Takže v každej etape môžu byť posúvané len určité zuby v závislosti od plánu liečby pre konkrétnu etapu. Týmto spôsobom je sila na posúvanie zubov do žiadanej určenej pozície aplikovaná veľmi efektívne.

 11. Z čoho sú vyrobené vyrovnávače a ako vyzerajú?

  Prakticky neviditeľné vyrovnávače sú vyrobené z pevného medicínskeho termoplastu, ktorý bol špeciálne vyvinutý pre systém Invisalign. Vyrovnávače sú vyrábané na mieru a pevne priliehajú k zubom.

 12. Poskytuje liečbu Invisalignom každý zubný lekár?

  Na Slovensku môže byť Invisalign použitý len na odbornom, čeľustno-ortopedickom pracovisku. Každý ortodont, ktorý sa zaujíma o liečbu pacientov Invisalignom, musí absolvovať školenie, aby získal kvalifikáciu a skúsenosti s rôznymi klinickými prípadmi ešte predtým, ako do svojej ordinácia prijme pacientov na liečbu Invisalignom. Na našom pracovisku vás čaká skúsený tím, ktorý má s touto technológiou bohaté skúsenosti, o čom svedčí aj široká skupina jeho klientov spokojných s liečbou Invisalignom.

 13. Aký je minimálny vek pacienta pre absolvovanie liečby Invisalignom?

  Skúsený odborník dokáže použiť Invisalign na liečbu anomálií väčšiny dospelých, ale aj adolescentov a detí nižších vekových skupín, ktorí si želajú krajší úsmev. Pre dospievajúce osoby a deti: Poraďte sa so svojím lekárom o tom, ktorý je ten najsprávnejší spôsob liečby pre vaše dieťa.

 14. Ako často musím navštevovať poskytovateľa Invisalignu po začatí liečby?

  Vo všeobecnosti sú intervaly návštev podobné ako pri tradičnom zubnom strojčeku, ale môžu byť oveľa kratšie a pacient trávi pri návšteve ortodonta menej času v kresle, pretože nie je nutné nastavovať drôty ani držiaky. Pacienti zvyčajne navštevujú svojho čeľustného ortopéda každých 6 až 8 týždňov s cieľom skontrolovať, či liečba pokračuje podľa plánu kvôli prevzatiu ďalších súprav vyrovnávačov Invisalign. Na základe konkrétneho plánu liečby váš ošetrujúci lekár rozhodne o dĺžke intervalu medzi jednotlivými kontrolami.

 15. Ako dlho trvá liečba Invisalignom?

  Celková doba trvania liečby je závislá od zložitosti liečby a je všeobecne  porovnateľná s nosením tradičného zubného strojčeka. Liečba spravidla trvá od 6 do 18 mesiacov.
  Podrobnejšie informácie ohľadne dĺžky liečby vám poskytneme v rámci osobnej konzultácie.

 16. Je liečba Invisalignom bolestivá?

  Niektoré osoby môžu na začiatku každej novej etapy liečby pociťovať po  nasadení nového vyrovnávača prechodný, mierne nepríjemný pocit. Ide o normálny jav, ktorý je bežne opisovaný ako pocit tlačenia. Je to znamenie, že vyrovnávače fungujú – postupne posúvajú zuby a pomáhajú vám dosiahnuť želaný konečný výsledok. Tento nepríjemný pocit ustúpi zvyčajne v priebehu niekoľkých dní.

 17. Funguje procedúra na „prehryzoch“?

  Liečebný koncept Invisalign je aplikovateľný aj na liečbu „prehryzov“ u väčšiny dospelých a adolescentov. Poraďte sa s vaším čeľustným ortopédom, či je tento systém pre vás vhodný.

 18. Existujú zo stomatologického hľadiska nejaké prekážky, ktoré automaticky vylučujú potenciálneho pacienta z liečby?

  Pri osobnej konzultácii vieme určiť, či ste vhodný kandidát na liečbu Invisalignom, alebo nie.

 19. Sú mostíky limitujúcim faktorom pri liečbe Invisalignom?

  Vzhľadom k tomu, že mostíky pevne spájajú spolu dva alebo viac zubov, predstavujú prekážku pri posúvaní zubov. Na základe osobnej konzultácie budeme vedieť určiť, či a nakoľko budú mostíky limitujúcim faktorom pri liečbe.

 20. Sú korunky limitujúcim faktorom pri liečbe Invisalignom?

  Zubné korunky obyčajne nie sú limitujúcim faktorom pri liečbe Invisalignom. V určitých prípadoch sú však na zuby lepené malé kompozitné pomôcky, tzv. „pripevnenia – attachments“, ktoré pomáhajú dosiahnuť želané posunutie. Tieto sa ťažšie nalepujú na korunky než na zuby. V týchto prípadoch je nutné pozorne zohľadniť umiestnenie koruniek pri stanovovaní liečebnej stratégie. V zásade korunky nepredstavujú prekážku pre liečbu Invisalignom.

 21. Dokáže Invisalign uzatvoriť medzery?

  Áno. Spravidla sa medzery medzi zubami uzatvárajú Invisalignom ľahko. Počas osobnej konzultácie sa poraďte sa s nami, či je tento systém pre vás vhodný.

 22. Bude mať porucha temporo-mandibulárneho kĺbu vplyv na liečbu Invisalignom?

  Pri stanovovaní liečebnej stratégie osobám s ochorením temporo-mandibulárneho kĺbu (TMJ) je nutné túto skutočnosť zohľadniť, nakoľko u niektorých pacientov môžu použité liečebné postupy, či pomôcky, ako je napríklad aj Invisalign, vyvolávať zápal. V priebehu liečby sa v závislosti od typu pacienta môže stav zlepšiť, zostať rovnaký, alebo sa môže dokonca zhoršiť. Ak sa chcete dozvedieť, či váš problém s temporo-mandibulárnym kĺbom bude mať negatívny vplyv na liečbu, poraďte sa s nami pri osobnej konzultácii.

 23. Je nutné po absolvovaní liečby Invisalignom nosiť „držiak“?

  Nosenie retenčného zariadenia po ortodontickej liečbe je dôležitý krok, pretože stabilizuje zuby v novej pozícii. Ak si želáte, aby vaše zuby ostali v ideálnej pozícii, odporúčame vám, aby ste ho nosili podľa pokynov vášho ošetrujúceho lekára. V mnohých prípadoch bude váš posledný vyrovnávač vaším dočasným „držiakom“, pokiaľ sa nerozhodne o konkrétnom riešení stabilizácie. Váš lekár vám poskytne kompletné informácie o funkcii a význame retenčného zariadenia.

 24. Potom, ako som prestal nosiť zubný strojček, sa moje zuby posunuli. Dokáže to Invisalign napraviť?

  Toto posunutie sa nazýva recidíva. Viacero pacientov liečených Invisalignom v minulosti podstúpilo liečbu zubným strojčekom a stretlo sa s týmto problémom. Invisalign zvyčajne dokáže napraviť posunutie, ku ktorému dochádza po použití zubného strojčeka.

 25. V súčasnej dobe nosím zubný strojček. Môžem prejsť na Invisalign?

  Významný počet pacientov je liečených kombináciou zubného strojčeka a Invisalignu. Poraďte sa s nami o tom, aká liečba je pre vás tá najlepšia.

 26. Existujú nejaké obmedzenia ohľadne toho, čo môžem jesť počas liečby?

  Nie. Na rozdiel od tradičných drôtov a držiakov môžete počas liečby jesť všetko, na čo si zmyslíte, pretože pred jedením a pitím si vyrovnávač vyberiete. Z tohto dôvodu sa nemusíte vyhýbať žiadnemu zo svojich obľúbených jedál a pochúťok. Tiež je dôležité, aby ste si po každom jedle umyli zuby a použili dentálnu niť a pred opätovným vložením vyrovnávačov dodržiavali pravidlá správnej hygieny.

 27. Ako často sa musia nosiť vyrovnávače?

  Vyrovnávače je nutné nosiť počas celej doby liečby, okrem jedenia, umývania zubov a používania dentálnej nite. Denne by ste ich mali mať v ústach 20 až 22 hodín.

 28. Budú mať vyrovnávače vplyv na reč?

  Drvivá väčšina pacientov sa nestretla so žiadnym vplyvom na reč. Rovnako, ako v prípade tradičných ortodontických pomôcok aj v tomto prípade je začiatok nosenia spojený s pocitom niečoho „nového“ v ústach.

 29. Môžem fajčiť, keď nosím vyrovnávače?

  Neodporúčame vám fajčiť, keď nosíte vyrovnávače, pretože na vyrovnávačoch by sa mohli vytvárať škvrny alebo by sa vyrovnávače mohli zafarbiť. Fajčenie však neovplyvňuje terapeutický potenciál vyrovnávačov.

 30. Môžem žuť žuvačku, keď nosím vyrovnávače?

  Neodporúčame vám žuť žuvačku, keď nosíte vyrovnávače, pretože žuvačka sa môže prilepiť k vyrovnávačom. Odporúčame vám, aby ste si vyrovnávače vybrali pred každým, veľkým či malým, jedlom.

 31. Aký je najlepší postup čistenia vyrovnávačov?

  Najlepší spôsob, ako čistiť vyrovnávače, je použiť kefku a vyrovnávače opláchnuť vo vlažnej vode, a potom použiť produkt Invisalign Cleaning Crystals alebo špeciálne čistiace tablety. Vo väčšine prípadov postačí iba dôkladné opláchnutie vlažnou vodou.
  Pre dokonalú čistotu vyrovnávačov je však bezpodmienečne nutné, aby ste si po každom jedle umyli zuby a pred opätovným vložením vyrovnávačov dodržiavali pravidlá správnej hygieny.

Top