Čelustná ortopédia

Iba veľmi málo ľudí má od prírody perfektný chrup. Nepekné postavenie zubov vie prekážať pri jedení, usmievaní sa alebo pri reči. Odstániť tieto problémy sa dá pomocou čeľustej ortopédie, skoro v každom veku.

Čeľustno-ortopedická liečba detí a dospievajúcich

Počas osobného pohovoru vyšetríme aké má Vaše dieťa chybné postavenie čeľustí a zubov. Držanie tela, vývoj reči, dýchanie a uzáver pier nám tiež dá informácie o prípadne sa vyskytujúcich odchýlkach. Už počas raných fáz výmeny chrupu od 6 rokov môže skorá čeľustno-ortopedická intervencia pozitívne vplývať na vývoj držania tela, dýchanie, reč a odvyknutie zlozvykov cmúľania  alca, pery..

Tak už aj s menšou snahou môžeme pacienta efektívne liečiť a môžeme sa vyhnúť neskoršej finančne aj časovo náročnejšej liečbe. Ťažisko našej dennej práce leží v čeľustno-ortopedickom ošetrení  detí a dospievajúcich so snímateľnými a fixnými aparátmi. S dobre načasovaným začiatkom terapie môžeme podporiť rast hornej alebo dolnej čeľuste a pozitívne ovplyvniť výmenu zubov. Vďaka vedecky overeným metódam v terapii a novinkám vo vývine zámkov a drôtov môžeme čeľuste a zuby šetrne narovnať a usporiadať a vyhnúť sa následnej recidíve alebo komplikáciám.

Čeľustno-ortopedická liečba dospelých

Povedomie ohľadne zdravia a estetiky sa v posledných rokoch výrazne zmenilo. Náš výzor sa stále viac stáva dôležitým kľúčom pre úspech v osobnom ako aj v pracovnom živote. Pekný úsmev zvyšuje sebavedomie. Veľa pacientov, u ktorých v detstve nebola vykonaná žiadna terapia alebo bola nedostatočná, sa v dospelosti rozhodnú pre čeľustno-ortopedickú nápravu. Mnohí pacienti sú roky kvôli svojmu úsmevu, medzerami medzi zubami alebo šikmo stojacim zubom nešťastní a je to dôvodom na to, aby si ich pri rozprávaní zakrývali alebo aby sa na verejnosti vyhýbali veľkému smiechu. Nie je potom prekvapením, že daní pacienti po úspešne ukončenej terapii často tvrdia, že sú šťastnejší a celkovo majú lepší pocit zo života.
Sú aj pacienti, ktorí majú kvôli nesprávne postaveným zubom alebo čeľustiam zdravotné ťažkosti. Patrí k nim napríklad bolesť v čeľustno-sánkovom kĺbe alebo neschopnosť dostatočne pohrýzť potravu. A v týchto prípadoch môže byť návšteva čeľustného ortopéda a ním zvolená terapia tým správnym riešením.
Mnohým dospelým pacientom, ale pribúda aj počet pacientov v dospievajúcom veku, sa nepáči, že fixný strojček je natoľko nápadný. Títo pacienti majú možnosť mať ich odchýlku napravenú úplne neviditeľným strojčekom. Je úplne šetrný na zuby a vyrovnávanie zubov touto metódou je vďaka svojej úspešnosti a nenápadnosti v posledných rokoch na veľkom vzostupe.
Čeľustno-ortopedická liečba je dnes rýchlejšia, pohodlnejšia a efektívnejšia ako v minulosti a pekný úsmev so zdravými rovnými zubami je dôležitejší ako kedykoľvek predtým.

Radi Vám počas osobného pohovoru poradíme a navrhneme terapiu individuálne berúc v úvahu Vaše predstavy o výsledku a Vaše želania.

Top